eWYPRAWA.pl 5 smog.edu.pl

Dziś w Krakowie z powodu 5-krotnego przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza zapewniono bezpłatną komunikację miejską. W ramach eWYPRAWY.pl postanowiliśmy dorzucić małą cegiełkę w walce ze smogiem.

Zachęcamy wszystkich do dbania o czyste powietrze. Jak to zrobić? Na początku można zajrzeć na stronę smog.edu.pl. Znajdują się tam materiały edukacyjne zarówno dla dzieci i młodzieży, jak też filmy i instrukcje, które mogą być interesujące również dla dorosłych. Dużo przydatnych materiałów znajdą również nauczyciele. Dodatkowo umieszczono linki do pobrania aplikacji powietrznych na smartfony, dających bieżący dostęp do informacji o jakości powietrza.

Strona została przygotowana przez ruch społeczny Krakowski Alarm Smogowy  w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – "Małopolska w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.


Projekt eWYPRAWA.pl to internetowa wędrówka w poszukiwaniu najbardziej ciekawych stron internetowych. Szczegóły w zakładce eWYPRAWA.pl.

Jeśli ten tekst był interesujący lub przydatny, prosimy o kliknięcie polubienia w dolnej części strony głównej eTUBA.eu.


Fot. Pixabay